با کمترين هزينه صاحب وب سايت شويد
102 حادثه دیده در کوه‌های کشور نجات یافتند

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به نجات 102 حادثه دیده در ایام نوروز در کوه‌های کشور اظهار داشت: در این مدت 63 عملیات امدادی صورت پذیرفت که بیشترین این عملیات‌ها مربوط به امدادرسانی در کوه‌های مازندران بوده است.

وی افزود: ارتفاعات استان‌های مازندران با 8 عملیات امدادی، اصفهان با 7 عملیات امدادی و تهران با 6 عملیات امدادی بیشترین عملیات‌ها، توسط امدادگران برای نجات افراد در ارتفاعات صورت پذیرفته است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات در پایان به تسنیم اطلاع داد: در پی نجات 102 حادثه دیده حوادث کوهستانی، بالغ بر 26 نفر برای درمان بیشتر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

نجات جان 240 نفر از مرگ در 24 ساعت

به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، مرتضی مرادی‌پور با اشاره به 265 عملیات امدادی طی 24 ساعت گذشته بیان داشت: در روز نهم فروردین امدادگران جمعیت به 3 هزار و 100 مسافر نوروزی که در صحنه حوادث دچار مشکل شده بودند و یا به طور حضوری به پایگاه‌های امدادی مراجعه کرده بودند، امدادرسانی کردند و 930 مصدوم را تحت درمان سرپایی قرار داده‌اند که 150 نفر آنان با توجه به نوع حادثه و شرایط جسمی به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی در ادامه به اسکان هزار و 760 نفر مسافر نوروزی اشاره کرد و گفت: 20 عملیات رهاسازی امدادگران و نجات‌گران در صحنه تصادفات جاده‌ای منجر به نجات جان 240 نفر از مرگ شد.

مرادی‌پور در پایان با اشاره به امداد هوایی نیز خاطرنشان کرد: امداد هوایی جمعیت با 43 عملیات در 37 ساعت پرواز برای امداد رسانی به مسافران نوروزی به پرواز درآمد و 2 مصدوم از استان کهگیلویه و بویر احمد را به مراکز درمانی منتقل کرد.

انتهای پیام/

منبع:tasnimnews.com


ارسال توسط خبرگزاري كازرون |دسته:| امتياز : 2582 | 1 2 3 4 5 6|102,حادثه,دیده,در,کوه‌های,کشور,نجات,یافتند, ,